Pogranicze Kuźnica- Kora Korycin = 4-0 w derbach powiatu sokólskiego

W sobotę 11.06.2016 o godz 17.00 Pogranicze Kuźnica rozegrało mecz (25 kolejka). Było to ostatnie spotkanie przed własną publicznością w derbach powiatu sokólskiego z Korą Korycin. Kibice, którzy przybyli na stadion przy ulicy Kościuszki  nie mogli narzekać, gdyż piłkarze obydwu drużyn dostarczyli im  dużą dawkę emocji. Mnóstwo dobrych sytuacji podbramkowych stworzonych w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Przemysława Masłowskiego oklaskiwane były bardzo często przez kibiców z Kuźnicy.  Pogranicze Kuźnica zdecydowanie dominowało na boisku, a festiwal strzelecki rozpoczął w 25 minucie Andrzej Ardziewicz, po bardzo ładnym prostopadłym  podaniu rozgrywającego Przemysława Słomy.  Przemek ponownie w 32 minucie uruchomił na  lewym skrzydle Ernesta Słomę, który przelobował bramkarza Kory Korycin.  W pierwszej połowie było jeszcze sporo walki z obydwu stron, które niestety dla 2 graczy Kory zakończyły się kontuzjami. Na drugą połowę Pogranicze wyszło pewne siebie i dalej dominowało na boisku. W 48 minucie piłkę przejął Robert Fiedorczyk, który dobrze się zachował i podał piłkę do wychodzącego z prawej strony Krzysztofa Rekiecia i obrońca Pogranicza strzałem po ziemi w lewą stronę bramki nie dał szans bramkarzowi Kory. Pogranicze mogło podwyższyć jeszcze wynik, ale poprzeczka 2 razy ratowała Korę Korycin przed utrata bramki. W 83 minucie po faulu na zawodniku Kory Korycin sędzia podyktował słuszny rzut karny. Jednak zawodnik z Korycina nie wykorzystał dogodnej sytuacji i posłał piłkę w górę bramki. W 90 minucie rozgrywający najlepszy mecz w sezonie Przemysław Słoma zdobył po pięknym strzale z 20 metrów kolejną bramkę, która dobiła Korę Korycin. Sędzia po chwili zakończył mecz. Trzeba pochwalić sędziów za dobre sędziowanie. Czyżby obecny na meczu obserwator PZPN przyczynił się do tego? Pogranicze Kuźnica podtrzymało passę piątego meczu bez porażki. Gratulujemy!!!!