Bardzo udany występ orlików Pogranicza Kuźnica na turnieju w Dąbrowie Białostockiej.

W sobotę 10.09.2016 r  rozegrany został w Dąbrowie Białostockiej turniej orlików- grupa 7 w ramach rozgrywek PZPN. Młodzi piłkarze Pogranicza Kuźnica zaprezentowali się bardzo dobrze, osiągając świetne rezultaty.

Turniej rozpoczął się od meczu z gospodarzami z Dąbrowy Białostockiej. Po  zaciętej walce żadna z drużyn nie zdobyła bramki i wynik zakończył się bezbramkowym  podziałem punktów. Kolejny mecz to spotkanie z Korą Korycin- niestety przegrane 1-3 (bramka :Jakub Borys). Upalne przedpołudnie nie odebrało sił i motywacji dla orlików Pogranicza i w kolejnym meczu z Sudovią Szudziałowo  po wyraźnej dominacji chłopcy gładko pokonali rywala 3-0 bramki Jakub Borys-2, Jakub Aniśko-1)

Faworyzowana akademia piłkarska Falcon Sokólka, musiała także uznać wyższość piłkarzy naszego zespołu. Wynik 2-0 dla Pogranicza (bramki Jakub Borys, Brajan Kozak) Ostatnie spotkanie z KM Krynki to bardzo zacięte spotkanie. Mimo braku wielu zawodników (graliśmy z jednym rezerwowym w całym turnieju) pokonaliśmy rywala z Krynek 1-0 (bramka Jakub Borys).

Udany turniej w Dąbrowie Białostockiej Pogranicza Kuźnica to  nie jedyna radość dla chłopców z Kuźnicy. Drugą satysfakcją było spotkanie z piłkarzami: Łukaszem Sołowiejem, Damianem Węglarzem i Jonatanem Strausem, graczami Jagiellonii, którzy byli obecni na turnieju. Nasze orliki zrobiły pamiątkowe zdjęcia z graczami ,,Jagi" Jonatan Straus podpisał się na butach naszych piłkarzy (szkoda tylko, że chłopcy już nie otrzymali żadnych gadżetów klubowych Jagielonii -zabrakło dla naszego zespołu, ponieważ frekwencja  wszystkich dzieci z innych drużyn  była bardzo duża, a nasz zespół rozgrywał w tym czasie mecz). Jednak możliwość rozmowy,pamiątkowe zdjęcia i autografy na butach od piłkarzy Jagiellonii również bardzo ucieszyły młodych chłopaków z Kuźnicy.

Po I turnieju Pogranicze Kuźnica z 10 punktami zajmuje 2 miejsce.

Wyniki wszystkich meczów z turnieju, aktualną tabelę i inne statystyki można znaleźć na stronce klubu https://pogranicze.futbolowo.pl w zakładce orliki.

poniżej skróty z turnieju: