Lider z Augustowa za silny dla Pogranicza Kuźnica

W niedzielę 08.05.2016 Pogranicze podejmowało lidera z Augustowa. Sparta podtrzymała wspaniałą passę, wygranych wszystkich meczów ligowych w klasie okręgowej. Wynik 0 - 3 dla Sparty udowodnił, że 4 liga daleka jest od Kuźnicy. Pozostaje wyłącznie walka o utrzymanie w klasie okręgowej, co nie będzie łatwe, mimo szerokiej kadry zawodników Pogranicza Kuźnica. Zwycięstwo  Sparty można uznać za zasłużone, chociaż  w pierwszej połowie to Pogranicze miało dwie idealne sytuacje na zdobycie bramki, jednak Maciej  Solecki nie wykorzystał dobrych sytuacji. Wynik 0 - 0 do przerwy można uznać za sukces i dla obecnych kibiców  mecz na pewno mógł się podobać Niestety po przerwie Pogranicze nie stworzyło sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki a drużyna Jacka Bayera z minuty na minutę się rozpędzała.  Sparta Augustów od 60 minuty całkowicie zdominowała pole gry zdobywając bramki po ładnych akcjach i zasłużenie wygrała mecz.

Poniżej opis meczu ze strony isokolka.eu :

Pogranicze Kuźnica - Sparta Augustów 0:3

- Nasza gra była lepsza niż wynik, a pierwszą część meczu można określić jako najlepszą, przynajmniej w czasie, gdy jestem trenerem. Gdybyśmy wygrywali 4:1, Sparta nie powinna mieć do nas pretensji. Nie trafiliśmy jednak do bramki rywali i na przerwę schodziliśmy przy bezbramkowym remisie. Także w drugiej połowie wyglądało to bardzo dobrze. O stracie bramki po raz kolejny zadecydował błąd indywidualny. Zaczęliśmy gonić Spartę, poszła wymiana ciosów. W 85. minucie rywale zdobyli gola na 0:2, choć wcześniej był 2-metrowy spalony. Trzecia bramka padła już w doliczonym czasie gry. Wynik jest więc fatalny, choć nasza gra daje nadzieję. Z kolei na poziom sędziowania brak jest słów - mówi Przemysław Masłowski, trener Pogranicza.

Pogranicze ma na koncie 20 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli „okręgówki”. Kolejny mecz zespół z Kuźnicy rozegra na wyjeździe z Jasionem Jasionówką.