Pewne zwycięstwo Pogranicza Kuźnica na inaugurację rundy rewanżowej

Po zimowej przerwie klasa okręgowa wznowiła rozgrywki. W niedzielne popołudnie Pogranicze Kuźnica podejmowało na własnym stadionie przy ulicy Kościuszki Narew Choroszcz. Zespół z Kuźnicy wyszedł na murawę w zupełnie nowym składzie. Doszło do drużyny kilku nowych zawodników: Konrad Jelski i Paweł Szoda, którzy wystąpili w podstawowej jedenastce i wyraźnie wzmocnili linię ataku. Po faulach na Konradzie Jelskim, Pogranicze zdobywało bramki. Najpierw ze stałego fragmentu gry Przemysław Słoma zdobywa w 10 minucie bramkę na 1-0. Następnie po faulu na Konradzie Jelskim w środku boiska Przemek Słoma dostał futbolówkę i po strzale z daleka zdobył swoją drugą bramkę. Mecz toczył się w szybkim tempie. Było dużo walki przerywanej faulami w obydwu drużynach. Boisko, po starciu z bramkarzem naszej drużyny Maciejem Jarociem musiał opuścić zawodnik Narwi Choroszcz- kontuzja kolana. Pogranicze wyraźnie kontrolowało mecz, chociaż Narew groźnie kontratakowała. W 39 minucie z rzutu rożnego z lewej strony boiska Karol Matejczuk wbił piłkę z 4 metra do siatki. Wynik meczu 3-0. Kibice bardzo się ucieszyli, radość na trybunach i ławce rezerwowych. W końcówce pierwszej połowy - 2 żółtą kartkę otrzymał zawodnik Narwi. Zespół z Choroszczy na drugą połowę wyszedł w osłabieniu jednego zawodnika. Po zmianie stron gra się wyrównała. Pogranicze się cofnęło i groźnie kontratakowało. Zespół z Choroszczy dążył do strzelenia chociaż jednej bramki honorowej. Dobra postawa Macieja Jarocia i całej linii defensywnej nie pozwoliła na stratę bramki. Wynik 3-0 do końca się nie zmienił. Trzeba pochwalić całą drużynę za dobre widowisko. Gratulacje.