Wywiad z Prezesem Pogranicze Kuźnica Grzegorzem Januszkiewiczem przeprowadzony 5 lutego 2016 r.

Marcin Fiedorowicz: Jakie są obowiązki prezesa związane z działalnością klubu?

Grzegorz Januszkiewicz: Prezes przede wszystkim reprezentuje Klub na zewnątrz oraz działa w jego imieniu. Prezes jest członkiem Zarządu, a kompetencje Zarządu określa statut Stowarzyszenia. Należą do nich między innymi:

- realizowanie uchwał, zaleceń i wytycznych Walnego Zebrania Członków

- kierowanie całokształtem działalności Klubu, w tym powoływanie i rozwiązywanie sekcji sportowych

- zarządzanie majątkiem i funduszami Klubu zgodnie z uchwałami Walnego Zebrania

- uchwalanie planów działania i planów finansowych

- zwoływanie Walnych Zebrań Członków

M F:Co skłoniło Pana do angażowania się w działalność sportową?

G J: Zaczęło się od kibicowania i występowania w drużynie piłkarskiej Pogranicza. Pierwszym moim trenerem był Lucjan Biziuk i to dzięki niemu zaangażowałem się w działalność naszego stowarzyszenia.

M F:Proszę przedstawić strukturę szkolenia młodzieży w naszym klubie?

G J:W tej chwili w klubie działa sekcja orlików, starsze dzieci mogą uczestniczyć w treningach seniorów.

M F:Jak ocenia Pan rundę jesienną w wykonaniu seniorów i orlików?

G J:W klubie zaszły spore zmiany kadrowe. Pojawił się też nowy trener, który musiał poukładać wszystko od nowa. Rundę jesienną w wykonaniu naszych drużyn trzeba oceniać pozytywnie.

M F:Jak wyglądają przygotowania do rundy wiosennej?

G J:Seniorzy rozpoczęli treningi już 8 stycznia. Cieszy wysoka frekwencja na treningach i atmosfera w drużynie. Jest sporo czasu żeby dobrze się przygotować do rundy rewanżowej. Wprawdzie nie doszedł do skutku pierwszy sparing z Puszczą Hajnówka, bo goście nie zebrali składu, ale spotkań kontrolnych będzie i tak sporo. Zaplanowane są sparingi w Sokółce m.in. ze Spartą Augustów, Biebrzą Goniądz, Gryfem Gródek, Jasionem Jasionówka czy KS UM Krynki.

M F:Jak wygląda obecna sytuacja w klubie?

G J:Zawodnicy przygotowują się do rundy wiosennej a działacze starają się zapewnić środki na funkcjonowanie klubu w tym roku. Kilku zawodników w kadrze jest kontuzjowanych i trzeba pomyśleć o wzmocnieniach zwłaszcza w ataku.

M F:Jakie są plany na przyszłość?

G J:Na pewno chcielibyśmy się utrzymać w klasie okręgowej. Wierzymy że to się uda.

M F:Czy planowana jest w przyszłości modernizacja stadionu piłkarskiego?

G J:Właścicielem stadionu jest Gmina Kuźnica. Z tego co wiem są takie plany, stadion jest wizytówką naszej gminy.

M F:Proszę przedstawić zarząd naszego klubu i podział ich obowiązków?

G J:

Grzegorz Januszkiewicz – Prezes Zarządu